Bitcoin nagle ma wielu instytucjonalnych zwolenników

Bitcoin spędził 12 lat będąc zwolnionym lub atakowanym przez instytucje i osoby, które je reprezentują.
Osoby te zaczynają odnosić korzyści z deflacyjnej kryptokuranty.
Tylko w ostatnim roku nastąpiła zmiana w reputacji Bitcoina jako instytucji.

Bitcoin od samego początku był antytezą tradycyjnego sektora bankowego i inwestycyjnego, ale w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpił niesamowity zwrot. Tradycyjne instytucje finansowe i osoby z nimi związane spędziły ponad dekadę szydząc z Bitcoin Billionaire i jego twierdzeń, że jest lepszą alternatywą dla tradycyjnej waluty, ale w ostatnim roku byliśmy świadkami ogromnej konwersji.

Po kolei instytucje i osoby prywatne, które niegdyś trzymały Bitcoina i świat kryptoński w pogardzie, zmieniły swoje poglądy na krypto walutę, głównie dzięki działaniom rządów w radzeniu sobie z ekonomicznymi skutkami pandemii koronaawirusa. Tutaj podsumowujemy niektóre bardziej godne uwagi komentarze na temat Bitcoina z ubiegłego roku, które ilustrują właśnie jak daleko Bitcoin przyszedł w zmianie opinii tych, którzy kiedyś nim gardzili.

George Ball, Ex-Prudential CEO
Były Prudential CEO obecny i przewodniczący i CEO firmy zarządzania majątkiem Sanders Morris Harris powiedział Reuters w zeszłym tygodniu, że niedawno zmienił swoje stanowisko w sprawie Bitcoin:

Nigdy wcześniej tego nie mówiłem, ale zawsze byłem blokowym, kryptojańskim przeciwnikiem Bitcoinów. Ale jeśli spojrzeć teraz, rząd nie może wiecznie stymulować rynków. Powódź płynności skończy się prędzej czy później […] Więc bardzo bogaty inwestor lub inwestor prawdopodobnie zwraca się do Bitcoin lub coś w tym stylu jako zszywka.

Paul Tudor Jones, dyrektor generalny Tudor Investment Corp.
Paul Tudor Jones, którego firma zarządza aktywami o wartości 39 miliardów dolarów, w maju głośno opowiedział się za Bitcoinem:

Najlepszą strategią maksymalizacji zysku jest posiadanie najszybszego konia. Jeśli jestem zmuszony do prognozowania, mój zakład jest to będzie Bitcoin.

Mathew McDermott, szef Digital Assets Goldman Sachs

Nowy dyrektor ds. aktywów cyfrowych banku powiedział w ubiegłym tygodniu, że zainteresowanie instytucji kryptokur walutami rośnie:

Zdecydowanie wzrosło zainteresowanie niektórymi z naszych klientów instytucjonalnych, którzy badają, jak mogą uczestniczyć w tej przestrzeni. Zdecydowanie można odnieść wrażenie, że zainteresowanie walutami kryptograficznymi rośnie.

Aktywa cyfrowe Fidelity
Fidelity uruchomiło swoją kryptokurrency facility w czerwcu 2019 roku, a w raporcie z ubiegłego miesiąca powtórzyło swoje bycze stanowisko w sprawie Bitcoina:

„Nieznane konsekwencje rekordowo niskich stóp procentowych, bezprecedensowy poziom globalnych bodźców monetarnych i fiskalnych oraz deglobalizacja dodają paliwa do ognia świadomości i adopcji [Bitcoinów]“.

„Bitcoin jest coraz bardziej zintegrowany z tradycyjnymi rynkami i portfelami.“

JPMorgan
Wall Street Journal poinformował w maju, że JPMorgan miał miesiąc wcześniej podjęte na Coinbase i Gemini jako klientów, podkreślając zwiększone zaufanie do krypto-walut przez bank, który jest prowadzony przez rzekomo anty-szyfrowej Jamie Dimon:

Co godne uwagi jest to, że JPMorgan był skłonny rozszerzyć usługi na firmy zbudowane wokół Bitcoin. Takie firmy od lat są blokowane przez banki od otwarcia rachunków […] Posunięcie to jest najnowsze w ciągu pozytywnego rozwoju dla Bitcoin i kolejny znak, że Wall Street staje się bardziej komfortowe z biznesem kryptokur walut.

JPMorgan opublikował również raport w czerwcu, w którym stwierdził, że rynek kryptokurwalutowy „przeszedł swój pierwszy test warunków skrajnych“ po odzyskaniu równowagi z innymi rynkami po katastrofie spowodowanej przez koronaawirus.

Bitcoin’s Time Has Finally Come
Wzrost popularności Bitcoina i jego konwersja na tych, którzy kiedyś nim pogardzali, będzie muzyką dla uszu fanów Bitcoina. Oczywiście są tacy, którzy wciąż krytykują kryptoreklamę za brak podstaw finansowych, zwłaszcza prezydent USA Donald Trump, ale często sprowadza się to do braku zrozumienia, lub bardziej uporczywego braku chęci do jej zrozumienia.

Szalejący pieniądz wydrukowany po koronaawirusie doprowadził do tego, że banki i fundusze hedgingowe szukają alternatywy w celu ochrony wartości swoich aktywów i w końcu wydaje się, że czas Bitcoina wreszcie nadszedł.